ZIELONA SZKOŁA

Udziałem naszych uczniów i nauczycieli była niezwykła wycieczka na Górę Św. Anny, która miała miejsce w dniach 5-6 czerwca 2013 roku.

Pogoda nas nie rozpieszczała, ale dobre humory i pogoda ducha rozpromieniała nas od wewnątrz. Zaopatrzeni w kurtki przeciwdeszczowe, promienny nastrój i uśmiechy wybraliśmy się pierwszego dnia na zwiedzanie. Trasa biegła przez Bazylikę Św. Anny, do Ołtarza Papieskiego po grotę Lurdzką i pomnik Czynu Powstańczego.  Później uczestnicy mogli spróbować swoich sił w  zabawach plastycznych i quizach specjalnie dla nich przygotowanych. Dzień skończył się pyszną kolacją – kiełbaski upieczone w piekarniku w schronisku młodzieżowym smakują wybornie.

Drugiego dnia z kolei wybraliśmy się do kina Helios w Kędzierzynie-Koźlu. Specjalnie dla nas przygotowany został seans pt.” Tajemnica Zielonego Królestwa”. Piękna i wzruszająca opowieść wprawiła nas w  doskonały nastrój. Ostatnim przystankiem naszej podróży był obiad w restauracji Mc Donald’s. Najedzeni i bogatsi w nowe doświadczenia wróciliśmy do naszych domów.

Ta wycieczka nie mogłaby się odbyć gdyby nie pomoc Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Edukacji i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z Kadłuba oraz sponsorów: Agnieszki i Andrzeja Macygon z Warszawy, firmy Anderwald- maszyny rolnicze z Kadłuba, firmy Usługi Blacharsko-Dekarskie Marek Korzeniec z Boryczy, ABM Logistic ze Strzelec Opolskich oraz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oddział Strzelce Opolskie.

Wszystkim Darczyńcom – z całego serca dziękujemy.